“ROBOTUM BENİM SÖZÜMÜ DİNLER” PROJESİ
 

        İlçe Kaymakamlığımız tarafından başlatılan ve Pazaryeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından koordine edilen “Robotum Benim Sözümü Dinler” projesinin açılış programı ilçemiz Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

        Programa Bilecik Valimiz Sayın Tahir BÜYÜKAKIN, İlçe Kaymakamımız Bayram SAĞIR, Belediye Başkanımız Muzaffer YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdiresi Fazilet DURMUŞ, Halk Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat GÜN, Halk Enerji A.Ş. ilçe temsilcisi Cem SARIKAYA, ilçe protokolü üyeleri, ilçemizde bulunan siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

        Programda Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İl Milli Eğitim Müdiresi Fazilet DURMUŞ, Kaymakamımız Bayram SAĞIR ve Sayın Valimiz Tahir BÜYÜKAKIN birer konuşma yaptılar.

        Sayın Valimiz Tahir BÜYÜKAKIN yaptığı konuşmada; “Geleceğin dünyası, nesneler arası etkileşimi, robotikleşmeyi, yazılım ve kodlamada uzmanlığı gerektirecek şekilde şekilleniyor. Sizlerde bu değişime uyum sağlayacak şekilde eğitilmek zorundasınız. Bizler sizlerin bu koşullara uyum sağlamanız için elimizden geleni yapmakla yükümlüyüz. Çünkü yeni dünya düzeninde yerini almak, güçlü olmak istiyorsan gelişime ayak uydurmak zorundasın. Bu nedenle sizlere bu koşulları sağlamak adına gerekiyorsa 8 saat değil 18 saat çalışacağız. Size imkanlar sunacağız. Hepinize çok teşekkür ediyor ve sizlerle gurur duyuyorum.” dedi.
Konuşmasının ardından projeye sponsor olan Halk Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat GÜN’e Sayın Valimiz plaket takdimi gerçekleştirdi.
 
Program robotlarla yapılan gösteriyle birlikte sona erdi.