Program kapsamında tertip edilen Çelenk Sunma Töreni; 24 Kasım 2017 Cuma günü saat: 14.00’de İlçemiz Hükümet Konağında icra edilmiş olup, Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ata’mızın manevi huzuruna çelenk sunulmasının müteakibinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, ardından İstiklal Marşımız okundu.
 
Çelenk sunma töreninin akabinde saat 14:30’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı  Sayın Kaymakamımızın katılımıyla İlçemiz Belediye Kültür Merkezi’nde devam etti. Programa Sayın Kaymakamımız Bayram SAĞIR’ın yanında Pazaryeri Belediye Başkanı Sayın Muzaffer YALÇIN, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Kurum Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mehmet KÖROĞLU, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şu cümleleri dile getirdi; bugün 24 Kasım, bundan tam 83 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenlik unvanını kabul etmesinin yıldönümüdür. Bildiğiniz üzere 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen evvela peygamber mesleği yapandır ve öğretmenin en güçlü silahı sevgidir. Kalbinde taşıdığı sevgiyi öğrencisine aktarabilen ve öğrencisinin kalbine dokunabilen kişidir.Öğretmen aynı zamanda merhamet edendir, öğretmen onurdur, öğretmen azimdir, öğretmen adalettir, öğretmen vefadır. Bu özellikleri şahsında barındıran kıymetli meslektaşlarım; sizler özelsiniz, kıymetlisiniz. İyi ki varsınız öğretmenim!
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 15 Temmuz gecesinde ve Vatan müdafaasında şehit olan öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle geleceğimizin mimarı tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum”
 “Öğretmenler Günü nedeniyle;
Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaket takdim edildi ve İlçemizde düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında ilk üç dereceye giren öğrencilere ödül verildi.